Apple Sürücüsüz Araç Üretiminde Sona Geldi

Apple tarafından hiçbir yorum yapılmamasına rağmen son zamanlarda e-postalardaki şifrelerin çözülmesi ile basına sızan haberlerde, teknoloji devi olan Apple ‘ın sürücüsüz araç üretiminde sona geldiği yönünün de oldu.

apple

apple

E-posta İçeriğinde Neler Var?

Daha öncelerde konu ile ilgili yankılar duyulsa da Apple tarafından yalanlanan sürücüsüz araç üretimi haberleri, araç testi için alan kiralanması ile tekrar yankılar hissedildi. GoMentum Tesisi Yetkilisi ile yapılan e-posta yazışmalarının içeriğinde zemin turu için erteleme talebine Apple’ın kendi programına uygun bir tarih belirleyecek olması yer alıyor. GoMentum istasyonu daha önce birçok araba firması tarafından test sürüşü amaçlı olarak kiralanan bir tesistir.

araba

araba

Titan Projesi

İngiliz gazetesi The Guardian da yayınlanan habere göre, Titan projesi olarak adlandırılan sürücüsüz araç projesinde Apple Şirketinin sona geldiği yönünde. Test sürüşlerine başlayacak olan şirket için yapılan araştırmalarda gizlilik sözleşmesi bulunduğundan mühendislerinde ve de araç test alanı için ayarlanan GoMentum tesis sahibinin de konu ile ilgili her hangi bir açıklaması alınamadı.