Anne Olmak İçin İdeal Yaş Aralığı Kaç

Hemen her kadının hayali olan çocuk sahibi olmak öncesinde oldukça çetin bir hamilelik sürecini de beraberinde getiriyor. Bu sürecin doğru yönetilmesi kadar sağlıklı bir hamilelik için yaş aralığı ve doğurganlıkta oldukça önemli bir etken. Kadınlar için anne olmanın yaş aralığı ve en doğru zamanlama ise geçtiğimiz günlerde bu konuda araştırmalarını tamamlayan İsviçreli uzmanlar tarafından açıklandı.

anne

anne

Doğurganlığın en üst seviyede olduğu 18-25 yaş aralığı anne olmak için en doğru zaman. Yumurtalıkların en verimli olduğu bu zaman diliminde anne olmak aynı zamanda sağlık yönünden de oldukça önemli bir etken.

Radyasyondan Uzak Kalın

Günümüz toplumunda ise evlenme yaşı yükseldiği için insanlar 25 yaşından sonra anne olmaya başlıyor. Annelerin doğurganlığını etkileyen bu yaş ve sonrası aynı zamanda günümüz teknolojisinden de etkileniyor.

anne olmak

anne olmak

Radyasyon yayan teknolojik aletlerin sık bir biçimde kullanılması doğurganlık yaşını da etkiliyor. Hatta kısırlığa varan olumsuz sonuçları da beraberinde getirebiliyor. Sağlıklı bir annelik dönemi için doğurganlığın en yüksek seviyede olduğu 18-25 yaş aralığını tercih edin.