Aralarından Seçim Yapabileceğiniz 3 Temel Kapatıcı Türü

Yüzünüze pürüzsüz bir imaj verebilen kapatıcı kremler üç ana çeşittir; sıvı, stick ve krem. Cilt türünüz ve kusurları gizleme gereksinimleriniz için hangisini seçmeniz gerektiğini ve en iyi şekilde nasıl saklayacağınızı öğrenin.

  • Sıvı Kapatıcı Krem

En yaygın formülasyonlardan biridir, çünkü son derece kuru ciltler dışında tüm cilt tipleri için idealdir. Bu tip kapatıcı normal, karma, yağlı ve hassas cilde kullanıldığında en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Işıktan tam olarak değişen, yapılandırılabilir kapsama alanı sağlar. Genellikle bir uygulama çubuğu ya da uygulamayı kolaylaştıran dâhili bir fırça ile birlikte gelirler. Ayrıca, kusursuz kapsama sonuçları almak için parmaklarınızı, makyaj süngerinizi veya bir kapatıcıyı kullanabilirsiniz.

kapatıcı

kapatıcı

  • Stick Kapatıcılar

Hem katı hem de kremsi, pigmentasyon ve dokudaki zenginliği nedeniyle normal, kuru ve hassas cildi tolere eder (veya ihtiyacı olan) bir cilde iyi sonuçlar verir. Onu doğrudan kamuflaj gerektiren alana sürerek uygulayabilir ve bir kapatıcı fırça veya makyaj süngeri kullanarak sorunsuz şekilde harmanlayabilirsiniz.

kapatıcılar

kapatıcılar

  • Krem Kapatıcı

Kompakt veya küçük bir kutuda gelir ve yağlı dışındaki tüm cilt tiplerine uygundur. Kremsi olduğu için pudra ile yerine oturması gerekir. Kremsi doku, parmak uçları, sünger veya fırça kullanılarak cilde kolaylıkla harmanlandığı anlamına gelir.

Cildinize uygun olanı veya olanları seçeceğiniz kapatıcı çeşitlerinin çoğu cilt besleyici ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir, bu yüzden paranızın karşılığını alırsınız.