Arsa Kredisi Almak İçin Yapılacaklar?

Kendi arsa veya bahçenize sahip olmak için krediye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda kullanmak istediğiniz kredi miktarı, faiz tutarı ve vade seçeneklerine göre bankalar arasıdan seçim yapmanız gerekecektir. Arsa kredisi kullanmak için öncelikle bazı belgeleri sağlamaz gerekmekte. Bu belgeler nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, sahip olunan ev teminat gösterileceği için evin tapusu ve gelir durumunu gösterir bir belgedir. Bankalar için gerekli koşullardan biri arsanın imara açık olmasıdır. İmara açık olmayan arsalar için ek teminat gösterilmesi istenebilir.

Arsa Kredileri

Arsa Kredileri

Arsa Kredisi Alırken!

Arsa kredisi tutarı bankalar arasında değişkenlik gösterir. Değişkenlik göstermesinin sebebi teminat gösterilen evin ekspertiz tutarının bankalarca farklı hesaplanmasıdır. Bankalar tarafından evin ederinin %50 ya da %60’ı tutarında arsa kredisi verilebilir. Türk lirası üzerinden verilen arsa kredilerinde vade süreleri ise 60 ay ile 120 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Arsa Fiyatları

Arsa Fiyatları

Size en uygun arsa kredisini bulmak ve koşullarını öğrenmek için www.bankalar.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle en uygun koşullardaki krediye kolayca ulaşabilir, istediğiniz bilgileri anında edinebilirsiniz.