Ayakta Hareketsiz Durmayın

İş hayatı çok yoğun geçiyor. Bunun ayrımı yok ne yazık ki, her işin kendine göre zorlukları var. Bu zorluklarla mücadele yöntemlerini bilmek gerekiyor. Buna göre adım atmak, bu şekilde bir hayatı yaşama gayreti gösterme, bireysel sizleri mutlu etmeye yetecektir. Bu durumlara alan açmak için, önce iş yerinizden başlayın.

Hayat Akarken Siz Durmayın

Ayakta Hareketsiz Durmayın

Ayakta Hareketsiz Durmayın

İşiniz icabı masa başında sürekli oturabiliyor olabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken bazı küçük egzersizler var, ara sıra ayağa kalkarak kendinize hareket katın. Hareket edin ve eklemlerin daha çok işlevi yerine getirmesine izin verin. Bu durumun tersi de olabilir. Yani sürekli ayakta duruyor da olabilirsiniz. Büyük bir mağazada tezgâhtar görevini yürütüyorsunuz ve göreviniz gereği oturamıyorsunuz.

Bu noktada yapılacak işlem sürekli olmasa da, kısa aralıklarla hareket halinde olmaya özen göstermek olacaktır. Hareketsiz kalmayın, hareket edin, hayatı durarak yaşamayın, yaşayamazsınız. Kendi sağlığınız için, omurga sağlığınız için, belinizin sağlığı için, bu çağrılara kulak verin. Bu önerileri yabana atmayın. Hayat akarken, siz yerinizde durmayın.