Ramazan Ayının Vazgeçilmesi Hurmanın Faydaları

Beslenme uzmanları son zamanlarda insanların hurmaya olan ilgisini arttırmaları gerektiğini söylüyor. İnsanlar hurmayı mübarek Ramazan ayı vesilesiyle tanıdı ve o ayda oruçlarını hurmayla açtı. Her iftar sofrasının olmazsa olmazı olan hurmaların Ramazan ayı dışında da tüketilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Çünkü hurmanın insan vücuduna oldukça yararı var.

Faydaları Nelerdir?

Ramazan Ayının Vazgeçilmesi Hurmanın Faydaları

Ramazan Ayının Vazgeçilmesi Hurmanın Faydaları

Hurma tüketimini hayatınızın her anına yaymanız gerekiyor. Çünkü hurmanın insanlara büyük yararı olduğu açıklandı. Doktorlar günde en az 15 adet hurma tüketilmesinin sağlığa olumlu yararı olduğunu savunuyor. Hurmaları soğuk yerde tutmanızda da yarar var. Hurmanın ilk yararı böbreklerinizedir. Bilim adamları hurmaların yapısında bulunan E vitamininin insan vücudunun önemli organlarından olan böbrekte oluşan hasarların giderilmesine etkisi olduğunu belirtti.

Hurma aynı zamanda hamilelik döneminde de bolca tüketilmelidir. Yapısında bulundurduğu demir ile hamile olan bayanın kansızlığının engellenmesi ve bebeğin gelişiminde de hayat kurtaran etkisi olduğu savunuluyor. Özellikle lohusalık döneminde de tüketilmesi iktiza eden hurma, lohusa yaralarının çabuk kapanması hususunda birebir etkilidir.