Bahçe Dekorasyonunda Chi Feng Shui Uyumu

Chi Feng Shui, doğanın özel güçleri ‘rüzgâr’ ve ‘su’ ile yaşam enerjisinin birleştirilerek yaşamsal mekânlarda itici güç sağlamak için uygulanması gereken yöntemleri çerçeveleyen çok eski bir Uzakdoğu öğretisi. Modern seyyahların bu yörelere ziyaretinden sonra bu kültürü öğrenerek batıya taşıdığı Feng Shui uzun bir süredir çoklarımızın hayatına girdi. Bu öğreti ile doğanın güçlerini ve görünmez etkilerini, titreşimlerini kendi hayatımız ile dengeleyerek başarı, sağlık ve zenginliği hanelerimize çağırıyoruz.

feng shui nedir

feng shui nedir

Doğanın sihirli güçleri ile evlere, ofislere sağlık, mutluluk, aşk ve bolluk taşıyan Feng Shui öğretisinde bahçe tasarımının ayrı bir önemi bulunuyor. Bahçe dekorasyonunda doğru uygulanmış Feng Shui’ye sahip olmak, doğayla uyum içinde olmak ile eşdeğer görülüyor. Sağlıklı enerjisi yüksek bir bahçe için öncelikle tüm ölü ve sağlıksız bitkilerin, (hiç bir kuru dal, ot kalmamak üzere) temizlenmiş olması gerekiyor!

Enerjinizi Doğadan Alın!

Sonraki adımlarda bahçe dekorasyonunda Feng Shui uyumu yaratacak tüm doğal simgelere yer verebilirsiniz. Ağaç dikebilir, dekoratif bir su çeşmesi yerleştirebilirsiniz. Rüzgarın sesini, suyun şırıltısını dinlemek için doğal malzemelerden üretilmiş koltuklar minik ahşap bir sehpa yerleştirebilirsiniz.

dekor yapmak

dekor yapmak

Bahçedeki enerjinin hareketini kolaylaştırmak içinse duvarlar ve çitler kullanabilirsiniz! Ruhunuzun doğayla bütünleşeceği barışık bir yaşam biçimi için enerjinizi doğadan alın!