Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebekleriniz için dekoratif açıdan şık bir oda tasarlamak istiyorsanız ilk şartlarınız arasında her zaman huzurlu ve rahat odalar ortaya çıkartmak olmalıdır. Bunu başarabilmek için ise duvarlarınızın antialerjik ve kokusuz boyalardan tasarlanmış olması gereklidir.

bebek odası

bebek odası

Zemininizde kullanacağınız malzemeler de önemlidir. Bebek odalarının zemininde büyük boyutlu halılar kullanırsanız temizlik konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun yerine kolay temizlenebilen parkeler kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Halı kullanmak istiyorsanız da antibakteriyel özelliklere sahip olan halıları seçmelisiniz. Böylelikle temizlik yaparken daha az yorulur ve bebeklerinizin sağlığını güven altına almış olursunuz.

beşikler

beşikler

Bebek Beşiği Nasıl Seçilmeli?

Beşik seçerken parmaklıklarından bebeğin kafasının ve kollarının sıkışmayacağı modellere bakmalısınız. Karyola gibi mobilyaların sivri köşelerini ise köreltmeli ve kaza risklerini ortadan kaldırmalısınız.

beşik

beşik

Güneş ışığı alan odaları bebek odası olarak tasarlamanız da işinize yarayacaktır. Güneş ışığını iyi bir şekilde alan odalar bebek sağlığı ve odanın ısısı açısından daha avantajlıdır. Ayrıca odaların havasını nemli tutmaya da özen göstermelisiniz. Koltuk seçimlerinizi ise tekli olan modellerden yana yapabilirsiniz.