Kilo Almak İsteyenler Buraya!

Başlık bir çok kişiye garip gelmiş olabilir ama bu dünyada sadece aşırı kilolardan şikayet edenler yok. Kimisi de aksine bir türlü kilo alamamaktan ve aşırı zayıflıktan sitem ediyor. Bir insan ne çok kilolu ne de çok fazla zayıf olmalıdır.

boza

boza

Enerjik, daha canlı ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için orantılı bir kiloya sahip olmak gereklidir. Ne çok fazla kilolu ne de çok fazla kilolu olmalıdır. Bu yazımızda aşırı zayıf olan ve biraz olsun kilo almak isteyenlere öneriler vereceğiz.

Mucizevi İçecek Boza

Siz de biraz olsun kilo almak isteyenlerden iseniz ya da aşırı zayıflıktan şikayet ediyor iseniz size protein yönünden zengin olan, B vitamini bol ve tam bir enerji kaynağı olan bozayı tavsiye ederiz. Yılların unutulmayan lezzeti boza ülkemizde genelde darıdan yapılır.

boza nedir

boza nedir

Bir su bardağı bozada yaklaşık olarak 350 kalori bulunuyor. İçinde bulunan fosfor, çinko ve B vitaminleri sayesinde oldukça da besleyici.  Ayrıca boza sindirimi de kolaylaştırır. İçinde probiyotik bulunan boza gençler, gebeler, emziren bayanlar, sporcular ve kilo almak isteyenler tarafından rahatlıkla tüketilebilen bir gıdadır.