EvinizdeTepeden Tırnağa Fark Yaratın

Evlerimiz huzur bulduğumuz özel alanlarımızdandır. En özel anları, bazen anıları yaşadığımız evlerimizde ömrümüzü geçiriyoruz. İnsanın kendisini en iyi en rahat en güvende hissettiği alandır evler. İşten çıkıp eve girdiğinizde kuşkusuz ki içinizi ferahlatacak bir ortam ve ambiyans ile karşılaşmak istersiniz.

ferahlatıcı dekor

ferahlatıcı dekor

Yıllardır aynı dekorasyondan sıkılmış olabilir ya da evinizi yeni kuruyor olabilirsiniz. Tam da bu noktada siz değerli okuyucularımıza ev dekorasyonu hakkında bazı genel tavsiyelerimiz olacak. Dolayısıyla bu yazımızı sonuna kadar okuyun.

Evlerde Dikkat Edilmesi Şart Olan Altın Kurallar

Eğer evinizde köklü bir değişiklik yapma niyetinde iseniz zeminden başlamanızı öneririz. Zemini değiştirmek evi baştan aşağı değiştirmek kadar etkili bir hareket olur. Beyaz zemin tercih ederseniz eviniz feraha ve açık görülür. Yine zeminde daha çok ahşap tercih edilir. Ama sizlere arada siyah çiziklerin olduğu bir zemin tercih etmenizi de tavsiye edebiliriz.

dekorasyonda kurallar

dekorasyonda kurallar

Evinizde küçük çaplı bir değişiklik isterseniz sizlere halılarınızı küçültmenizi önerebiliriz. Son dönemlerde oldukça moda olan kilimleri kullanabilirsiniz. Ferahlıktan yana iseniz minimalizme yönelebilirsiniz. Ne kadar az eşya o kadar ferahlık ve modernlik demektir.

Bir başka önerimiz ise bahçe ya da balkonunuza yönelik olacak. ev balkonu en önemli kısımlardan biridir. Bakım yapın. Renk renk çiçekleri yetiştirin. Hem kendi ruhunuzu hem de ev ruhunu besleyin.