Çarpık Bacaklara Ameliyatla Çözümler

Çocukluk dönemlerde belirtileri görülen çarpık bacaklılık özellikle bayanlar için büyük sorun. Çarpık bacaklara ameliyatla son verebilirsiniz.

çarpık bacak ameliyati

çarpık bacak ameliyati

Çarpıklıktan kurtulmak için dizin arka kısmına 5 cm bir kesik açılır. Bacakların çarpık görünmesine neden olan bölgeler silikonla doldurulur. Bacaklarınız sütun gibi tabir edilen bir şekle kavuşur.

Çarpık Bacaklar Ameliyatla Nasıl Düzeltilir?

Spinal anestezi yöntemi uygulanarak en fazla 1 saat içerisinde ameliyatla bacaklar düzeliyor. Ameliyattan 15 gün önce kanınızı sulandıracak aspirin, dispril gibi ilaçları kullanmamaya özen göserin. 6 saat önceden yeme ve içme alışkanlıklarınızı bırakın. Ameliyat sonrasında özel bir çorap giyilir. 30 gün süre ile giymeniz önerilir.

çarpık bacak

çarpık bacak

Ameliyattan 5 saat sonra bacaklarınızı rahatlıkla oynatabilirsiniz. Ameliyat sonrasında 1 ay süre ile hafif ağrılarınız olabilir. Ağrı kesiciler ile geçirirsiniz. Mide bulantısı şikayetleriniz yoksa 6 saat sonra su içmeye başlarsınız. Estetik bacak protezi olarak da bilinen bu tür ameliyatlarla bacak yapınız kısa sürede değişir. Kısa sürede kendinizi toplar ve normal hayatınıza devam edersiniz.