Çocuk Odası Trendleri

Her yıl dekorasyon trendleri belirlenirken, çocuk odası dekorasyonu da göz ardı edilmeyerek çocukların mutlu, güvende ve rahat olabileceği dekorasyon trendleri de belirleniyor. Bu yıl ise, çocuk odası dekorasyonu her zamankinden daha renkli ve daha fonksiyonel.

çocuk odası

çocuk odası

Her zaman iç açıcı ve konforlu olması gereken çocuk odalarının geçen senelere göre en büyük farkı ise tasarımların daha organik malzemelerden oluşması ve farklı renk kombinasyonlarının bir araya gelerek neşeli bir konseptin ortaya çıkarılması. Yani artık erkekse mavi, kız ise pembe olmalı diye bir kural yok.

çocuk odası

çocuk odası

Birçok farklı tarzın ve rengin yansıtıldığı çocuk odası dekorasyonu bu yıl her zamankinden daha keyifli, daha kullanışlı ve daha neşeli olacak gibi görünüyor.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Sadelik Ön Plana Çıkıyor

Bu yıl çocuk odası dekorasyonunun en trend ürünü hasır sepetler olacak. Özellikle çok fazla oyuncağı olan çocukların yer problemi ortadan kalkacak ve daha güvenli bir yapıya sahip olan taşınması kolay ve tasarımıyla odaya farklı bir görünüm katan kapaklı hasır sepetler ön planda olacak.

çocuk odası

çocuk odası

Renklerde ise daha soft tonlar ortaya çıkıyor. Çok canlı renkler yerine daha sakin renklere yer veren tasarımcılar, renklerin bile çocuk psikolojisi üzerinde etkili olduğunu söyleyen uzmanları oldukça dikkate almış gibi görünüyor. Ana mobilya renklerinde beyazın, zeminde ise ahşap rengin ön plana çıktığı çocuk odası dekorasyonunda bu yılın en trend hareketi ise renkli aksesuarlar olacak.