Çatı Katı Ve Dubleksler

Çatı katları bir çok müstakil binada, dubleksler ise hem müstakil hem de apartmanlarda uygulanmaktadır. Bu çatı katları ve ikinci katlar özel dekorasyon uygulamaları ile evinize önemli işlevsellikler ve görünüm kazandırabilir.

Çatı Katı

Çatı Katı

Çatı Katı Uygulamaları

Çatı katları çok daha küçük alanlar oldukları için buraların dekorasyonuna ayrı bir önem verilir. Genelde tek bir odadan oluşan çatı katlarının bir tek kullanım amacıyla dekore edilmesi genellikle tercih edilir. Yatak odası, çalışma odası, kütüphane, giyinme odası gibi bir amaca yönelik dekore edilen odalarda daha başarılı sonuçlar alınabilir.

Dubleks Evler

Dubleks Evler

Dubleks Uygulamaları

Dubleks evler ikinci bir kata sahip evlere denir. Gerek müstakil gerekse apartman dairelerinde uygulanabilir. Dubleks bir evin dekorasyonunda ikinci kata çıkış ile başlanmalıdır. İkinci kata çıkış merdiveni, hem birinci katın genel dekorasyonu ile uyumlu hem de kolay kullanım hem de güvenli kullanımı sunmalıdır.

Dublex Daire

Dublex Daire

Ahşap ağırlık dekore edilmiş bir binada demir ya da beton merdiven kullanmak hoş gözükmez. Dubleks uygulamalarında ikinci katlar genellikle yatak odası ve terası içerir. Bu nedenle de hem yatak odalarının dekorasyonu hem de teras dekorasyonu evin geneliyle bütünlük içermelidir.