Cilt Çatlakları için Kullanacağınız Sihirli Malzemeler

Cilt çatlakları mor ya da kahverengi çizgiler halinde belirir ve daha sonra tüm vücuda yayılır. Zaman ilerledikçe çatlakların rengi daha belirgin şekilde artar. Kullanacağınız sihirli formüllerle cilt çatlaklarını yok edebilirsiniz. Önemli olan düzenli şekilde uygulamanız ve doğal özlerden yararlanmanız.

çatlak

çatlak

Cilt Çatlaklarını Yok Eden Bitkisel Formüller

E vitamini yağı cilt çatlaklarını önler ve cildin pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Sabah ve akşam sorunlu bölgenize uygulayabilirsiniz. Kakao yağı ile E vitamini karıştırırsanız, daha etkili bir karışım elde edersiniz. Hint yağı ise lekeleri yok ettiği gibi cilt çatlaklarında da kullanılır. Cilt lekelerine ya da selülit olan bölgenize düzenli olarak uygulayın.

Kakao yağı ise doğal nemlendiricidir. Çatlak olan bölgelerin her zaman nemli kalmasını sağlar. Çatlak görünümünü azaltır ve cildi de besler. Düzenli olarak kullandığınız zaman kısa sürede etkisini görmeye başlarsınız. Avokado yağı ise renk tonlarını azaltır ve ciltteki çatlak bölgeleri onarır. Cildin esnekliğini artırdığı gibi pürüzsüz yapar.

çatlak kremi

çatlak kremi

Kuşburnu yağı cilde kolay nüfus eder ve cildi sıkılaştırır. Zeytinyağı ile karıştırıp düzenli sürdüğünüz zaman pürüzlerinizin kısa sürede yok olduğunu görürüsünüz. Kan dolaşımı hızlanacağı için sorunlu bölgeleriniz kısa sürede parlak bir görünüme kavuşur. Ölü hücrelerinizi arındırmak için bitkisel karışımlar öncesi cildinize fırça ile masaj yapın. Duş sonrası düzenli olarak uygulayın. Fırçalama işlemi peeling etkisi de gösterir.