Cilt Problemlerinin Çözümleyicisi Fraksiyonel Lazer Nedir?

Mevsim kıştan geçmeye başladığında kıyafetler kat kat giyilmez, vücut D vitamini üretmeye başlar derken ciltteki kusurlar birer birer daha fazla göze batmaya başlar. Özellikle kadınların cilt kusurlarından kalıcı bir şekilde kurtulmak için tercih ettiği fraksiyonel lazer yönteminin ne olduğu ve hangi durumlarda tercih edilebilir olduğu bilinmelidir.

fraksiyonel

fraksiyonel

Cilt kendini yenilemek konusunda genelde inatçıdır ve er ya da geç toparlar ancak durumun kritik olduğu bazı konularda özel uygulamalar gerekebilir. Fraksiyonel lazer yöntemi gerek kilo problemleriyle oluşan çatlaklar için gerek sivilce ve benzeri lekeler için gerekse kırışıklıklar için ideal bir yöntemdir.

Fraksiyonel Lazer Dokuda Nasıl İyileşme Sağlar?

Klasik lazer yöntemleri gibi lokal bir kullanımı olan bu yöntemde kırışık, leke ya da çatlak gibi problemleri olan dokulara direkt olarak uygulama söz konusudur. Doku içerisinde bulunan su molekülleri, uygulanan lazer ışınını alır ve enerji olarak dokuya ulaştırır. Hasarlı doku normal döngüsünde, zamanında aldığı hasara karşı artık duyarsız bir hale gelerek iyileşme göstermemişken, lazer sayesinde yalnızca hedeflenen bölgenin hasar görmesi sağlanır ve böylece cilt kendini yenilemeye başlar.

fraksiyonel lazer

fraksiyonel lazer

Cildin kendini yenilemesini sağlayan bu yöntemde uygulama sonrasında doktorun önerdiği nemlendirici kremlerin kullanılması ve gün ışığının zararlı etkilerinden kaçınmak adına belli önlemler alması şarttır. Cildin bölgesel olarak hassaslaşmasına yol açmasına rağmen sıkça tercih edilen bu kalıcı çözüm, yalnızca geçici hassasiyete sebep olur.