Kilolarınız ile Barışık mısınız?

Çoğu kişi istediği kadar ağırlığa sahiptir ve birkaç kilo fazlalığı stres yapmayan kişiler, genelde çok ince olduklarını düşünürler. Yetişkin kadınların yalnızca % 10’u mevcut vücut ağırlığıyla rahattır. Çoğu zaman bu kadınlar, ya etiket üzerindeki boyut bir şekilde güvence altına alındığından, ya da çok sayıda kamuflaj tekniğinden (genellikle ceketlerden, büyük gömleklerden, kazaklardan birini kullandıkları için) kendilerini çok küçük giysilere sıkıştırarak kilo artışı görmezden gelirler. Koyu renkler ve diğer katmanlama yöntemleriyle başkalarını kandırarak ekstra zarafet mantığı gerçekte sadece kumaştır.

fazla kilo

fazla kilo

Kilo Ağırlığınız Hakkında Gerçekçi Olun

Günümüzde boyutunuz ne olursa olsun doğru boyuttaki giysiyi seçmek kıyafetlerde iyi görünmenin önemli bir unsurudur. Streç filmle kaplanmadıkça ve 42 ya da daha büyük bir boyut giymeniz gerektiğinde 38 büyüklüğünde ısrarcı olmak, kendinize herhangi bir iyilik yapmaz. Şişkinlik ve çıkıntılar nedeniyle sizi daha da büyük gösterebilir. Muhtemelen örtmek ve gizlemek için tasarlanan dış kıyafeti kullanarak sorunu örtmek de kilo sorununuzu örtbas etmez.

İdeal zayıf olma hayallerinden vazgeçin ve kendi vücudunuza sahip olun. Podyumdaki modeller giysilerin iyi görünmesi için çok incedir. Gerçekte sizi iyi göstermek için ise giydiğiniz elbise önemlidir. Göğsünüzü, belinizi ve kalçalarınızı ölçün ve gerçek ölçünüze uyacak şekilde hazırlanmış kıyafetler satın alın veya alışması zor bir vücuda sahipseniz iyi bir terzi bulun. Görünümünüz için kilolarınız ile barışık olduğunuzda hiç bir hileye ihtiyacınız olmayacak.