Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çocuk sahibi olmak isteyenler her ne kadar sağlıklı olması önemli dese de, içten içe kız ya da erkek çocuk istekleri söz konusu oluyor. Bebeğin cinsiyeti ancak hamileliğin belirli bir döneminden sonra öğrenilebiliyorken, çin takvimi sayesinde yapılan hesaplamalarla bebek cinsiyeti her dönemde tahmin edilebiliyor.

çin takvimiyle cinsiyet

çin takvimiyle cinsiyet

Çin Takvimi ile Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

Her şeyden önce bilinmesi gereken bir unsur var ki Çin takvimi bilimsel bir değer taşımaz. Birçok ülkede uzun zamandır yaygın olarak kullanılıyor olsa da kesin sonuç vermeyeceğini unutmamak gerekir. Peki, bu takvimle cinsiyet nasıl belirlenir?

çin takvimi

çin takvimi

Çin takviminde yaşınızın iki üstünü düşünerek hareket etmelisiniz. Örneğin yaşınız 26 ise takvimde hesaplama yaparken kullanacağınız satır 28 yaş satırı olacaktır. Yan tarafta aylar sıralanır ve hamile kaldığınız ay ile yaşınızın kesiştiği nokta bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi verir. Bu şekilde bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

cinsiyet belirleme

cinsiyet belirleme

Gebelik öncesinde de Çin takvimi kullanılarak cinsiyet belirlemesi yapılabilir. Yaşınızın kız ya da erkek bebek sahibi olmak için kesiştiği uygun ayı takip ederek o dönemde hamile kalmaya çalışabilir, bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilme şansına sahip olabilirsiniz.