20’li Yaşlarda Cildinize Dikkat Edin!

Kadınların güzellik kaynağı olan pürüzsüz ciltler, genç yaşlarda harika görünümlere sahip olsa da, yaş ilerledikçe değişiklikler göstermeye başlar. Kırışma ve lekelenmeler birbirini takip ederken, bir an önce bu gidişata dur demek için mücadeleye başlanır, ancak geç kalınmış olabilir. Her yaşta genç ve güzel bir cilde sahip olmak için özellikle 20’li yaşlardayken bakıma başlamak gerekiyor. Yani her şey yolundayken harekete geçilmeli, önlem almak için kırışıklıkların oluşmasını beklememelidir.

Cilt Temizliğinize Özen Gösterin!

Cilt güzelliğine etki eden en önemli unsur, cildin her daim temiz olmasıdır. Gün boyu makyajlı olabilirsiniz, ama özellikle gece makyajınızı temizlemeden uyumamalısınız. Sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce cildinizi temizlemeli, nemlendirici krem kullanmalı ve cilt yapısına uygun olan bakım kremleri ile beslemeye özen gösterilmelidir.

cilt

cilt

Peeling Yapmayı İhmal Etmeyin!

Cildinizi temiz, pürüzsüz ve göz alıcı güzellikte tutabilmek için peeling yapmak şarttır. Cildiniz yağlı ise haftada bir kez, kuru ise haftada iki kez peeling yapabilirsiniz. Bu sayede cildinizin kapalı olan gözeneklerini açabileceğinizi biliyorsunuz. Ayrıca yumuşak bir cilde sahip olmak için de peeling şart gözüküyor.

yüz

yüz

Ayda Bir Cilt Bakımı Şart!

Cildinizin bakıma her zaman ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Ayda bir kez profesyonel cilt bakımı yaptırmak, cilt sağlığınız için oldukça önemlidir. 20’li yaşlardan sonra buna çok daha fazla ihtiyaç duyacağınızı biliyorsunuz. Şimdiden önlemenizi almanızda yarar var.