Çocuğunuz Diş Fırçalamayı Sevmiyor mu?

Diş fırçalama alışkanlığı maalesef sadece çocuklarda değil bazı yetişkinlerde de olması gereken düzeyde değil. Ama tüm olumsuzluklara rağmen çocuğunuza küçük yaşta bu alışkanlığı kazandırmak sizin elinizde ve o sevmese de bunu onun seveceği bir hale getirmek de sizin elinizdedir.

çocuklarda diş fırçalamak

çocuklarda diş fırçalamak

Eğlenceli Bir Diş Fırçası Sorunu Çözebilir

Çocukların genel olarak sık sık şeker ve çikolata gibi tatlı ve diş çürüklerine davetiye çıkaran gıdalar tükettiğini düşünürsek, sabah akşam aksatmadan diş fırçalamaları gerektiğini anlamak zor değil. Ancak buna rağmen bu ayrıntının üzerine eğilmeyen ebeveynlerin yanında bir çocuk bunu ne kadar düşünebilir ki? Bu nedenle kızınıza ya da oğlunuza erkenden bu alışkanlığı kazandırmanız gerekir.

çocuğunuz diş fırçalamayı sevmiyor mu

çocuğunuz diş fırçalamayı sevmiyor mu

Evet, ilk başlarda onu bu düzene alıştırmak zor olabilir ama ona eğlenceli bir diş fırçası alırsanız, hatta belki üzerinde sevdiği kahramanın resmi ya da sevimli bulduğu bir hayvan figürü olan bir diş fırçası ve aynı şekilde ambalajı dikkatini çekecek bir diş macunu işinizi kolaylaştırabilir. Tabii tadının da güzel olduğunu ona anlatmanız gerekecektir.