Spotify Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dünya çapında 75 milyonu aşkın aktif kullanıcısı olan Spotify, şu an bilinen en popüler müzik uygulaması olarak kullanılıyor. Ancak Spotify uygulaması sadece basit bir müzik çalar olarak kullanılmıyor. Arkadaş ekleyebilme özellikleri ile kullanıcılara sosyal bir platform imkanı sunan Spotify’in kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken birtakım bilgiler de bulunuyor.

spotify

spotify

Premium Hesap Özellikleri Nelerdir?

Ücretsiz olarak sunulan Spotify uygulamasını Premium hesap satın alarak kullanırsanız reklamları kapatabilirsiniz. Premium hesap kullanmaya başladığınız zaman Spotify reklamları sizin için yayınlanmamaya başlar. İstediğiniz şarkıları Premium hesap sayesinde farklı cihazlar üzerinden istediğiniz kadar dinleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Şarkı Paylaşmak

Spotify’in anlaşmalı olduğu uygulamalar ile birlikte uygulamayı çalıştırmak istiyor ve ses kalitesinin daha da yüksek olmasını istiyorsanız yine Premium hesap sahibi olmanız gereklidir.

spotify nedir

spotify nedir

Spotify kullanırken beğendiğiniz bir şarkıyı çalma listenize ekledikten sonra sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Paylaşım yapabilmek için paylaşmayı istediğiniz içeriğin adına sağ tıklayarak karşınıza gelen menüden “Paylaş”ı seçmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle tek bir tıklama ile istediğiniz parçaları Twitter, Facebook ve Tumblr gibi sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.