Deniz Yolculuğu Yapmak İçin 5 Neden

Her yolculuğun kendisine göre avantajı, dezavantajı var. Ama hayat kısa, ölüm ile ne zaman tanışıp,sonsuz uykuya gideceğimiz belli değil. Hal böyle olunca da sıra bize gelmeden bazı şeyleri denemekte de fayda var. Bazen korksanız da risk almak hayata adrenalin katar ki bu da size yaşadığınızı hissettirir. Korkulacak bir durum yoktur ortada işin aslında.

deniz

deniz

Örneğin gemi yolculuğu ya da diğer bir ifade ile deniz yolculuğu. Hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz, düşünmeniz için işte nedenler:

  1. Yer Gök Mavi

Bundan daha güzel bir duygu olabilir mi sizce? Yer, gök mavi. Gökyüzünde gece hareket halinde iken yıldızları seyretmek, masmavi bir güne huzur içinde uyanmak ve tüm bunlara ilaveten sonsuz mavilikler içinde gün batımını izlemek. Bence kendinize verebileceğiniz en önemli armağan.

deniz yolculuğu

deniz yolculuğu

  1. Farklı Bir Deneyim

Hep uçakla ya da hep kendi aracınız ile gitmiş olabilirsiniz ama böylesi bir deneyim yaşanmalı ve görülmeli. Hem günlerce denizde olmanın kime ne zararı olabilir ki, yapılan bilimsel çalışmalar da denizin insan sağlığı üzerindeki dinlendirici etkisine değiniyor.

deniz yolculuğu yapmak

deniz yolculuğu yapmak

  1. Uzun Seyahatlerde Daha Ekonomik

Eğer Küba gibi bir ülkeye gidecekseniz örneğin böylesi bir gezi çok daha ekonomik dahası yemek, konaklama gibi konularda risk almamış oluyorsunuz.

  1. Her Sabah Yeni Bir Yer

Siz uyurken başka bir kente doğru gemi yol alıyor ve siz seyahat boyunca hep farklı yerlerde uyanıyorsunuz. Süper değil mi?

yolculuk

yolculuk

  1. Fotoğraf Çekme

İster gökyüzünde süzülen martıların, ister denizde kıprayan balıkların, ister yakamozun uyarınıza nasıl gelirse. Ya da dalın denizlere, su altını çekin. Seçenek bol ve farklı.