Saçları Besleyen ve Parlaklık Veren Bakım Kürü

Saç bakımında doğal ürünlerin değeri herkesçe biliniyor. Evde kolay bir şekilde hazırlanabilen doğal ürünlerle saçlara yapılabilecek sayısız farklı kür bulunuyor. Her biri farklı görevlerde ideal sonuçlar verse de yıpranan ve cansız görünen saçlar için kullanılması gereken ürünler yeterince tanınmadan saçlara kullanılması doğru olmayabilir.

bakımlı saç

bakımlı saç

Soğanın onarım ve bakım yeteneği eski usul tedavi yöntemlerin birçoğunda yer aldığından herkes tarafından bilinir. Saç için de benzeri faydalara sahip olan soğan saç derisi problemlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir. Kokusu biraz rahatsız edici olsa da uygulamadan sağlanan fayda göz önüne alındığında dikkat edilmemesi gereken bir durumdur.

Bal ve Soğanla Hazırlanan Bakım Kürü

Bal, saçlarda hacim ve ışıltı için en çok tercih edilen maddelerden biridir. Kür için orta boy bir soğan ve 1 tatlı kaşığı kadar bala ihtiyaç vardır. Soyulup yıkanan soğanın rondo ya da blender gibi gereçlerle küçük parçalar haline getirmek gerekir. Bu işlem soğan suyunun tamamen ortaya çıkmasında önemlidir.

bakım yapmak

bakım yapmak

Hazırlanan soğanın tamamını delikleri küçük bir süzgeç, tülbent yardımıyla süzerek posasından ayırmak gerekir. Soğan suyunun kokusu rahatsız ederse güzel kokulu lavanta, badem, çam gibi yağlardan katılabilir. Bal da eklendikten sonra saça uygulanan, ne kadar uzun süre bekletilirse o kadar faydalı olan kür hava almayacak şekilde kapatılmalıdır. Yatmadan önce uygulanırsa sabaha kadar bekletilebilir ve sonrasında durulanmalıdır. 2 – 3 günde bir kez uygulanabilir. Düzenli kullanımdan sonra faydaları gözle görülebilir hale gelir.