Diş Ağrısını Gideren 7 Doğal Yöntem

Diş ağrısı insanların canını yakabilecek en keskin ağrılardan birisidir. Diş ağrısına neden olabilecek en büyük etkenlerden birisi diş çürüğü olurken, diş hassasiyeti, dolgu kırığı, diş etleri hastalığı diş çevresinde ve dişte ağrı oluşmasına neden olur.  Birçok insan oluşan diş ağrısını az da olsa giderme noktasında uyguladığı tedavi uygulamaları vardır. Öncelikli olarak az veya şiddetli diş konusundaki her ağrıda mutlak olarak diş doktoruna gidilmelidir.

diş ağrısı nedenleri

diş ağrısı nedenleri

Dişte oluşan ağrıyı bir nebze de olsa gidermek için uygulana doğal 7 yöntem olduğundan ifade edilir. Bu yöntemlerden ilki ağzı tuzlu su ile çalkalanmasıdır. Günde 2-3 kez yapacağınız bu uygulama diş ağrısını giderebileceği gibi ağzından bakterilerden temizlenmesine fayda sağlar. Diş ağrısına engel olmak için uygulanan ikinci doğal yöntem ise elma sirkesi kullanılmasıdır.

Doğal Bitkilerin Diş Ağrısını Gidermedeki Yeri

Bilinen üçüncü yöntem ise dişin ağrıya noktasına vanilya ekstresi sürülmesidir. Diş ağrısına engel olmak için kullanılan doğal yöntemlerden birisi de dişin ağrıya noktasına pamuk yardımı ile kekik yağı sürülmesidir. Diş ağrısını geçiren 5 doğal yöntem ise çay ağacı yağı kullanılmasıdır.

ağrı

ağrı

Uygulamada bir ılık su içine 5-6 damla çay ağacı yağı damlatılması ve ağrıyan bölgeye uygulanması diş ağrısını azaltacaktır. Mucizevî özelliklere sahip olan zencefil ise yine kökü ile insanların diş ağrısına büyük fayda sağlar. Aynı zamanda dişte oluşan şişliğin inmesini sağlar. Diş ağrısına engel olmak için kullanılan doğal yöntemlerden birisi de sarımsak ve patates karışımıdır.