Dış Mekanlar İçin Fener Modelleri

Eski dönemlerde evlerde elektrik kullanılmadığından dolayı aydınlatma için fenerler kullanılırdı. Hoş bir ayrıntı olarak kullanılan bu fenerler hem eski dönemlerin daha aydınlık bir havaya kavuşabilmesi hem de görsel olarak zenginlik katması için kullanılan aksesuarlardı.

fener modelleri

fener modelleri

Günümüze gelindiğinde ise fener modelleri çeşitliliğinden dolayı daha yaygın bir şekilde amacını değiştirerek kullanılmaya başlandı. Eskiden olduğu gibi sadece aydınlatma amacıyla artık fenerler kullanılmıyor. Evlerin iç kısımlarında sadece dekorasyonun bir parçası olarak kullanılan fenerler artık daha çok dış mekanların aydınlatılması ve dekorasyonun şıklığı için tercih ediliyor.

dış mekan fener modelleri

dış mekan fener modelleri

Romantik Bir Atmosfer Yaratın

Özellikle bahçe ve teras gibi mekanlar için fener modelleri üretildiğinden dolayı bu mekanlarınızda daha sıcak bir hava yakalarken aynı zamanda aydınlatma ihtiyaçlarınızı da pratik bir şekilde karşılayabiliyorsunuz.

kağıt lamba modelleri

kağıt lamba modelleri

Fener ışığının yarattığı romantik atmosfer ile yaz akşamlarınız daha sıcak geçiyor.
Enerji tasarrufu sağlamasıyla da bütçenize uzun vadede ufak katkıda bulunabileceğiniz fenerler ile dış mekanlarınıza karakterinizin yansıtmak istediğiniz farklı özelliklerini verebilirsiniz ve mekanlarınız daha ruhlu bir hale gelebilir.