Dünyanın En İlginç Yaşam Yerleri

Dünyanın çeşitli bölgelerinde birbirinden ilginç doğa harikası alanlar vardır. Bu alanların hepsi, yılda milyonlarca turist çeken yerler olarak biliniyor. Bazı yerler sanki bilimkurgu filmlerinin setinden çıkmış gibi duruyor. Dünyanın ilginç yerleri, insanda hayret ve merak duygusunu adeta coşturuyor.

Dünyanın Doğa Harikaları

Amerika’nın Utah eyaletinde yer alan, yaklaşık 190 milyon yıl önce oluşan Navajo bölgesi kumtaşı ile kaplı bir doğa harikası bir yerdir. Kayaçların aşınması ile birlikte oluşan bu alan dalgalı bir görünüm ortaya koyuyor.

Dünyanın En İlginç Yaşam Yerleri

Dünyanın En İlginç Yaşam Yerleri

Amerika’da bulunan başka bir alan da Yellowstone milli parkıdır. Bu parkta bulunan yeraltı sularının yüzeye çıktığı yerler olarak bilinen, Gayzer tarzı oluşumlar gelen turistleri kendisine hayran bırakıyor. Sıcak su kaynağında bulunan bakteriler ve alglerin oluşturduğu görüntüler gerçekten de büyüleyici bir ortam sergiliyor.

Moraki Kayaları, Yeni Zelanda’da bulunan doğal oluşumlardan bir tanesidir. Dev kayalar arasında ve okyanus tabanında oluşmuş doğal bir oluşumdur. Yüzyıllardır devam eden erozyon ve deniz çekilmesi sonucu sahilde meydana gelen oluşumlardan bir tanesidir.