Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Bir zamanlar özene bezene yaptırdığınız duvar kağıdı yıllar sonra artık duvarınızda görmek istemediğiniz çirkin bir tablo halini aldıysa ya da yeni bir eve taşındıysanız ve sizden önce oturan kişinin zevki sizinki ile örtüşmüyorsa yapılacak tek bir iş vardır; duvar kağıdını sökmek.

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdını sökmek deyince insanların gözünde çok meşakkatli bir iş görüntüsü oluşur ancak işe girişmeden zor mu kolay mı olduğunu anlayamazsınız. Sizdeki duvar kağıdından kurtulmak çok daha kolay olabilir.

Bazen Bir Usta Gerekebilir

Bir ön araştırma ile duvar kağıdının kolay ya da zor çıkabilecek bir cins olup olmadığına karar verebilirsiniz. Eğer çok uğraştıracak gibi görünüyorsa mutlaka işin uzmanı bir boyacıdan yardım almanızı öneririz.

duvar kağıdı trend

duvar kağıdı trend

Fakat ben yaparım diyorsanız önerimiz şudur ki; kağıdı iyice ıslatmalısınız. Önce kağıtta küçük delikler açarak kağıdın suyu iyice emmesini kolaylaştırabilirsiniz. Daha sonrasında ılık bir suya yumuşatıcı, ya da deterjan karıştırabilir ya da bu iş için yapı marketlerde satılan sıvı karışımlardan alabilirsiniz.

Tabi bu işlemden önce yerlerinizi muşamba ile kaplamayı unutmayın. Elektrik prizleri varsa su girmemesi için iyice kaplayın ve de sigortaları kapatın. Islatılmış duvar kağıdını bir süre beklettikten sonra elle ya da bir spatula yardımı ile sökün. Eğer duvarda kalan olursa yine spatula yardımı ile temizleyin.