Eski Bir Ajanın Özgürlük Mücadelesi

Filmlere konu olacak nitelikte bir öykü olan “Ajan” yeniden özgürlüğünü eline almak isteyen bir eski ajanın hikâyesini anlatıyor. Öyle ki, işlemediği bir suçun cezasını çekmek üzere ceza evine gönderilen Jesse, kaldığı hücrede günlerinin çoğunu ne yapacağını düşünerek geçirirken, diğer taraftan da eski bir ajan olduğunu öğrenen diğer azılı suçlulara karşı kendini korumakla geçirir.

jesse

jesse

Artık her şeyin bittiğini düşündüğü bir anda, bir umut kırıntısı ile karşılaştı ve o küçücük umudun peşinden gitmekten başka çaresi yoktu. Sonunda özgürlüğü olsa da, bu yolda ilerlemek hiç de kolay değildi. Çünkü özgürlüğü karşılığında ona verilen görev son derece tehlikeli ve azılı suçlularla dolu olan bir tarikatın içine sızmak ve onları üst düzey güçlere teslim etmekti.

jesse hakkında

jesse hakkında

Tarikata Girdikten Sonra İşlerin Seyri Değişiyor

Tarikata dâhil olması ile birlikte hayatı tarikat lideri Jack Gene Coldwater tarafından yönetilmeye başlandı. Jesse tehlikeli bir tarikat liderine ne kadar güvenebilirdi? Ya da kendisini bu yola sokan eski ajan arkadaşlarına güvenebilir miydi? Bütün bunlar cevabı net olmayan sorulardı.