İlişki İçerisinde Kendinizi Yok Saymayın

İster sevgili ister karı koca olunması fark etmez, bir ilişki içerisinde yer alırken mutlu olmak adına her iki tarafın da kendi kişiliğini ve karakterini etkili şekilde ortaya koyması gerekmektedir. Bir tarafın aşırı bağımlı hale gelmesi ya da sürekli olarak geri planda kalması sonrasında ise ortaya oldukça farklı sorunlar çıkabilecektir. İlişkinin sonunu getirebilecek olan bu durumun önüne geçmek ise oldukça kolaydır.

aşk

aşk

Kendinize Dönün

Birçok insan kendine dönmeyi yalnızlık olarak algılıyor. Gerçekte ise bir süre de olsa kendi içine dönecek olan kişi böylece neler istediğini net olarak belirleyecek ve enerjisini yeniden kazanmış olacaktır. Lakin bu aşamada devamlı olarak geçmişi düşünmek yerine geleceğe odaklanmak gerekmektedir.

Sorunlara Odaklanın

İlişki içerisindeyken pek çok kişi ne kadar istemiş olursa olsun sorunları konuşmaz ve her şeyin iyi bir şekilde gittiğini düşünmek ister. Böyle olunca da kendilerini bir şeyleri devamlı olarak idare etmek zorunda kalan birine dönüştürmüş olur. Bunun olmasını engellemek adına bir sorun kendini gösterdiği zaman bu sorunun neden kaynaklandığı ile alakalı konunun üzerinde durulmalıdır.

ilişki

ilişki

Karşınızdaki İle Konuşun

Herhangi bir sorun olsun olmasın, kendinizi geri planda hissetmeye başladığınız zaman bunu mutlaka dile getirin. Çünkü aksi durumda ilişki içerisinde olduğunuz kişi herhangi bir sorun olmadığını düşünecek ya da bu durumu manipüle edecek ve siz içinden çıkılmaz bir durumun içerisine girmiş olacaksınız.