Eski Hollywood’dan Güzellik Sırları

Güzellik ne kadar önemli değil mi? Özellikle günümüzde ama ne yazık ki dünyaya gelir iken birçok şeyi seçemediğimiz gibi kendi bedenimizi de seçemiyoruz.  Ama işin özünde güzellik son derece  göreceli bir kavram. Yani kimse kendisine çok da çirkinim diye söylenip motivasyonunu bozmamalı ama eğer siz de bugünlerde böylesi bir ruh halindeyseniz ki herkesin dönem dönem kendini kötü hissettiği olabiliyor, o zaman Hollywood yıldızlarının bu konularda neler yaptığına ve nasıl kusursuz göründüklerine bir bakalım, hoş bunun ülkemizde de çok iyi örnekleri var zaten.

kırmızı dudak

kırmızı dudak

  • Kırmızı Dudaklar: İyi bir makyajın en önemli sırlarından birisi makyajda bir noktaya kişilerin odaklanmasını sağlamak ki dudaklarınız bunun için ideal olabilir. Dudağınıza ten renginize tonu uygun olan kırmızı bir ruj sürerek algı yanılsaması sağlayabilir ve olduğunuzdan daha güzel görünebilir.
  • Baz: İşin yine püf noktalarından birisi de cildinize mutlaka baz kullanmanız gerektiği. Baz dışında, pudra ve fondöten de kullanarak yüzünüzün pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Dalgalı Saçlar: Her kadına ama az, ama çok dalgalı saçlar yakışır. Kendinden dalgalı ise zaten çok şanslısınızdır.
dalgalı saç

dalgalı saç

  • Doğru İç Çamaşırı: Mutlaka ama mutlaka sizi daha güzel gösterecek olan iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz. Bu yüzden de öncelikle kendi bedeninizi tanımanız gerekir.
  • Kaşlar: Güzel görünmenin en önemli püf noktalarından birisi de bu. Kaşlarınız yüzüne yakışan bir biçimde alınmış olmalıdır.
  • Kirpikler: Birçoğunuz çok iyi biliyor ama kirpikler uzun ve dolgun olmalıdır.