Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler

Cildin bebeksi bir görünüm kazanması öncelikle nemlenmesiyle mümkün. Bir kap içinde yumurta sarısı ve 1 çorba kaşığı sütü karıştırın. Bu karışım cildinizi nemlendirir. Kâğıt bir mendille silin ve ardından ılık bir su ile yıkayın. Kuru ve yağsız cilde nem deposu sağlar.

maske

maske

Cildi Genç Tutmanın Yolları

Siyah noktalar cildin zamanla yıpranmasına neden olur. Gözenekleri de genişletir. Yoğurt ve limon suyu ile her zaman gözeneklerinizden ve siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Karnabahar yaprağı aynı şekilde cildin daha pürüzsüz olmasını sağlar. Zeytinyağı içinde karnabahar yapraklarını bekletin. Bu karışımı mikserden geçirin ve yüzünüze uygulayın. Yarım saat tutmanız yeterli.

maskeler

maskeler

Kaymak ve elma cilt kırışıklıklarını yok eder. Elma ve 3 kaşık kaymağı mikserden geçirin ve cildinize sürün. 10 dakika bekletmeniz yeterli. Bal ve süt ise cilde nem kazandırır. Düzenli olarak yüzünüze sürebilirsiniz. Bal içine kaymak ya da tereyağı koymanızda cildin nem kazanmasını ve parlak olmasını sağlar. Cilt bakımında özellikle doğru beslenme çok önemli.