Fazla Yağlı Ciltliler İçin Tavsiyeler

Fazla yağlı olan ciltlerin bakımı en az kuru cilde sahip kişilerin ki kadar zordur. Bu sorunun sebebi vücut hormonlarının dengesizliğinden kaynaklanır. Cilt kendi kendini nemlendirir ve bu sırada yağ üretimi artar. Yağlı ciltli kişiler de ayrıca akne ve sivilce oluşumu da çok fazla olur. Peki bu yağlı cilt sorununa nasıl çözüm bulabiliriz? İşte bu yazıda siz değerli okuyuculara yağlı ciltliler  için bazı önerilerden söz edeceğiz.

cilt

cilt

Yağlı Ciltliler İçin

Yağlı ciltliler cildini düzenli olarak temizlemelidir. Cilt temizlerken alkol içeren ürünlerden uzak durun. Tonik ile cildi temizleyin ve yağ tabakasından arındırın. Bu gözenekleri de açar. Ayrıca evde hazırlayabileceğiniz bazı bakım maskeleri de var. Mesela soğuk süt. Soğuk süt ile günde bir kaç defa yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Papaya posası ile de cildinizi temizleyebilirsiniz. Taze domates püresi kullanarak cildi temizleyebilir ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

yağlı cilt

yağlı cilt

Yağlı cilt tipine en uygun maske kil ve yoğurdu karıştırarak hazırladığınız maskedir. Bunu yüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Maske sayesinde cilt hem yumuşar hem de yağdan arınır.