Formda Kalın

Her yaz olduğu gibi bu senede bayanların kilo takıntısı gündeme geldi. Bütün kış kilo vermeye çalışarak yazın istediği kıyafetlerin içine girebilme hayali kuran bayanlar dikkatli olmalıdır. Çünkü kilo vermek o kadarda kolay bir şey değildir. Vücudunuz alışık olmadığı bir viraja girerse bu size hastalık olarak geri dönebilir. Bu yüzden beslenme uzmanları ve diyetisyenlerin sözlerine kulak verin.

formda kalmak

formda kalmak

Fit bir vücut her insanın hayalidir. Ama özellikle bayanlar bu konuyu daha fazla dert ediyor. Her bayanın belirli bir kilo çizgisi vardır. Vücut, bu çizgi aştığındaysa bayan için adeta bir stres sebebidir. Yaz mevsiminde birçok kıyafet ve mayo çeşitleri moda olarak gündemdeki yerini aldı. Moda trenine binmek isteyen bayanlarsa kilo vermenin derdinde.

Neler Yapabilirim?

Boy ve kilonuza göre almanız gereken kalori miktarını öğrenerek başlayın. Sonrasında da her gün buna uygun beslenin. Şayet, kaloriniz 1500 ise 2 ya da 3 öğünle günü tamamlayın. Egzersiz yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

form korumak

form korumak

Basit ama etkili hareketlerin yanı sıra günün belirli saatlerinde yürüyüşler yapın. Terli içmemeye özen gösterecek şekilde bol bol su tüketin. Su hayattır. İçeceğiniz bol su ve egzersizler sizi yoracaktır. Bunu da uykuyla taçlandırın ve vücudunuzdan ayrılan kilolara el sallayın.