Fotoğraflarda Güzel Çıkmak için Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Günümüzde artık kötü çıkılan fotoğrafları bile güzel gösterecek uygulamalar ve teknolojik aletler mevcut. Fakat ne yazık ki herkes bu tür bir teknolojiye sahip olamıyor. Özellikle kadınların yaptığı makyaj, fotoğrafın kalitesini ve güzelliğini belirliyor. Çünkü makine ne kadar kaliteli, çeken kişi ne kadar profesyonel olursa olsun yanlış yapılan bir makyaj ile fotoğraflarda kötü çıkmak kaçınılmaz oluyor. Peki, fotoğrafta güzel çıkmak için nasıl makyaj yapılmalı? İşte öneriler…

fotoğraf

fotoğraf

Abartı Makyaj Fotoğraflarda Yaşlı Gösterir

Makyaj yapılırken, kullanılan renklerin özellikle fotoğraflarda parlak gösteren tonlarda olmamasına dikkat edilmelidir. Bu sebeple mat tonlar kullanılmalıdır. Çünkü mat tonlar, fotoğrafta parlama yapmaz ve daha doğal bir görünüm sağlar.

Fotoğraf çekinmeden önce yüze mat ve sarı tonlarda pudra sürülmeli, fotoğraf ışığında daha çok belli olacak pırıltılı pudralardan kaçınılmalıdır. Fakat sarı pudralar, yüzü cansız gösterebileceği için yanaklara hafifçe ışıltılı allık sürülebilir.

fotoğraf çekilmek

fotoğraf çekilmek

Kapatıcılar bazen fotoğraflarda çok sırıtabilir. Bunu önlemek için göz altına kapatıcı kullanırken bunu, aydınlatıcılarla karıştırıp gözaltı bölgesine öyle uygulamak en doğrusudur.

Fotoğraflarda etkili ve güzel bakışlara sahip olabilmek için, göz kapaklarına siyah eyeliner çekilmeli ve mutlaka rimel sürülmelidir. Ayrıca fotoğraf çektirirken gözlere kesinlikle koyu gölgeli makyaj uygulanmamalıdır. Çünkü bu makyaj, fotoğraf ışıkları yüzünden yüzü daha sert ve yaşlı gösterir. Bunun yerine eyeliner ve göz kalemiyle gözlere biçim vermek en doğrusu olur.