Gebelikte Kuruyemiş Tüketimi

Gebelikte kuruyemiş tüketimi anne ve bebek açısından son derece önemlidir. Kuruyemişler, E vitamini, selenyum içerdiği için bebek zihinsel gelişiminde tavsiye edilir. Gebelik süresince günde 25 gram alınması önemlidir. 1 avuç karışık kuruyemiş tükettiğiniz zaman günlük vitaminlerin büyük kısmını karşılarsınız.

Hamilelikte kuruyemiş

Hamilelikte kuruyemiş

Hamilelikte Tüketilecek Kuruyemişler

Kuruyemiş tüketiminde ölçülü olmanız önemlidir. Fazla tüketildiğinde kalorisi yüksek olduğu için aşırı kilo almanıza neden olabilir. Ceviz günde 3 adet yeterli olur. Fındık ise 10 adet tüketilmesi gereklidir. Badem ve fıstık aynı şekilde 8 ya da 10 adet önerilir.

Hamilelikte kuruyemiş

Hamilelikte kuruyemiş

Ceviz ve fındık özellikle hamilelik süresince önerilen kuruyemişlerdendir. Cevizde bol miktarda lif ve protein bulunur. Omega-3 ve Omega-6 vitaminlerinden yüksektir. Ceviz içerisinde bulunan posa özellikle diyabet hastaları için önerilir.

Hamilelikte cevizin faydası

Hamilelikte cevizin faydası

 

Demir açısından yüksek kuruyemiş ise fındıktır. 25 gram fındık E vitamini karşılaması bakımından önemlidir. Gebelik boyunca her gün düzenli olarak kuruyemiş alınması birçok vitamin kaynağını sizlere sağlayacaktır. Bebek ve anne gelişiminde önemli yağ takviyeleri içerirler. Anneye gerekli vitaminlerin çoğu kuruyemişler ile sağlanır.

 

Hamilelikte fındığın faydaları

Hamilelikte fındığın faydaları