Geçmişten Günümüze Lastikteki Evolüsyonlar

Lastik, hareketsiz olan arasın hareketini sağlayan, içi hava dolu olan, dönemeç ve frenlerde aracın motorun tüm gücünü yola aktaran, yol hasarlarından aracın etkilenmemesi sağlamaya çalışan aracı taşıyan en önemli parçadır. Bu önemdeki lastikler ilk olarak 1895 yılında içi kauçuk olarak üretilmeye başlandı. Patlamazdı fakat sert bir sürüş sağlamaktaydı. Daha sonraki yıllarda hava basınçlı lastikler üretilerek bunun gelişimi sağlandı.

Patlama özelliği olan bu lastiklerde kayma riskleri bulunuyordu ve konforlu değildi. Gelişim ilerleyerek kayma riskleri ortadan kaldırıldı, performansı değerlendirilip geliştirildi ve konforlu sürüş özellikleri eklendi. Fakat yarılma, gümleme, hava kaçırma devam etmekte ayrıca lastik ömrü de belirli bir zaman sonra tükenmekte ve yenilenmesi gerekmektedir. Sonrasında patlamaz lastik yollardaki yerini almaya başladı.

Patlamaz Lastik

Teknolojinin Son Yeniliği, Patlamaz Lastik

Son teknoloji ile gümleyen, hava kaçıran ve ömrü nispeten aza olan lastiklerin yerini almaya başlayan patlamaz lastiklerin en önemli özelliği içerisinde özel bir dolum malzemesi olmasıdır. Bu sayede lastiğin ömrünü maksimum tutarak oluşabilecek olan hava kaçırma ve gümleme sorunları da ortadan kaldırır. Lastiklerin tümü aynı basınçta olmaktadır. Bu da yakıt tasarrufu ve balans bozukluklarının önüne geçilmektedir. ŞDL tarafından düzenlenmiş olan katalog üzerinden arzu ettiğiniz ihtiyacınıza en uygun patlamaz lastik satın alabilirsiniz.

ŞDL Hüseyin Hamdi Şedele tarafından 1997 yılında kurulmuş olu beş ayrı nokta da sizlere hizmet vermektedir. Müşteri memnuniyeti öncelik olarak tutma geleneğini o yıllardan günümüze kadar getiren ŞDL pazarlama ve servis ağında müşterilere anında cevap verme imal edilen malzemelerde stok teslimi ilkesi ilerlemektedir.