Giysi Renklerine Göre Makyaj Önerileri

Stil sahibi olan her kadın mutlaka giyiminden makyajına kadar her şeyine dikkat eder. Özellikle güzelliği ön plana çıkaracak olan makyajın, doğru yapılması ve giyilen kıyafetlerle uyumlu olması kadınların şık olması açısından son derece önemlidir.

Kıyafetin rengine ve tarzına uygun yapılmayan bir makyaj kadını demode ve özensiz gösterir.

Kıyafet ve Makyajda Renk Uyumları

Kadının vazgeçilmezi olan siyah renk, mutlaka her dolapta bulunur. Asil ve kullanımı kolay bir renktir. Siyah renkteki kıyafetlerle bej, pembe ve tonları, kahve ve bakırın tonları, siyah ve sarı tonlarında farlar kullanılmalıdır.

makyaj

makyaj

Ayrıca sade bir göz makyaj ve kırmızı bir ruj da gayet çapıcı bir sonuç ortaya çıkarır.Cesur renklerden biri olan kırmızıyla ise, siyah ve kahve tonlarında makyaj yapılmalıdır.

Ruj olarak ise, en uygun seçim kırımızı ve natürel parlatıcılar olur.Mavi renkteki giysilerde pembeyle morun tonları ve leylak rengi en uygun seçim olur.

Ayrıca toprak tonları da mavi kıyafetlerle iyi bir uyum yakalar.Yeşil tonlardaki kıyafetlere en uygun renkler toprak, yeşil, kahve, eflatun ve bakır tonlarıdır.

kıyafet ve makyaj uyumu

Neşeli ve dikkat çekici olan pembe ve mor renkteki giysilerde ise mavi, leylak, gri ve pembe tonları kullanılabilir.

Turuncu tonlardaki kıyafetlerde bakır ve toprak tonları, mercan ve kayısı rengi kullanılırken; lacivert tonlarındaki giysiler için pembe, lila, gri, siyahi pembe ve eflatun tonlarında makyaj yapılabilir.