Banyo Dekorasyon Fikirleri

Evlerimizin en ferah en beyaz olması gereken kısımları tasarımcılarında deyimiyle banyolarımızdır. Neredeyse hiçkimse banyosunun iç dizaynına dikkat etmez, sadece lavabolar, küvetler, duşa kabinler ve tuvaletten oluşan odalar değildir. Evin bu bölümü için neredeyse her yer aksesuar, halı gibi odalarınızı güzelleştirebilecek eşyalar satılır. Bu eşyaları satın alarak banyonuzun tasarımını güzelleştirebilirisiniz. Banyo Dekorasyon Fikirleri içerisinde bu bölümün planlaması da vardır elbet, içini iyi planlamalısınız. Örneğin tuvaleti koyduğunuz yer direk kapının karşısı olmamalıdır. Lavabo tuvaletinizden uzak olmalıdır, duşa kabin olan banyolara küvet eklememelisiniz. Banyonun her yerine ev eşyalarını koymak için mobilya yaptırmamalısınız.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Aksesuarlarla Banyonuza Mistik Bir Hava Verin

Banyo Dekorasyon Fikirleri arasında tütsüler, kokulu mumlar da vardır. Evin bu kısmında cam küçük olduğundan veya havalandırması yetersiz olduğundan asla temiz havayla dolmaz. Banyodaki ağır kokular önlemek için bir oda spreyinin yanında şekilli mumlar alabilirsiniz, mistik hava katmak isterseniz tütsüler de tam sizin içindir. Banyonuzda en şık bölümün havluluk bölümü olmasını ister misiniz, eğer cevabınız evetse internetten videolar izleyip havlu katlama teknikleriyle havlularınızı güzelce katlayabilir ve banyonuzun daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra diş fırçalığınız, çöp kocanız ve sabunluğunuzu güncel modellerden seçerek lavabonuzun daha modern olmasını sağlayabilirsiniz. Banyonuz için iki paspas kullanıyorsanız, bunu bire düşürebilirsiniz, duş alma gibi işlerden sonra fazlasıyla ıslanan paspaslar çirkin bir görüntü olmasına neden olabilir. Bu nedenle küçük banyonuzun ve mobilyaların rengine uyan bir renkte pas pas alıp banyonuzun dekorasyonunu güzelleştirebilirsiniz.

Banyonuz İçin Açık Renk Seçin

Çoğu ünlü iç mimar ve tasarımcı banyoların ev yapısına göre daha küçük tasarlandığının farkında banyonuzun daha büyük görünmesi için banyolarınızın yerlerini ve duvarlarını açık renk fayanslardan seçebilirsiniz. Eğer beyaz veya krem insanı değilseniz füme renkler, açık kremler ve açık yeşiller tam sizin banyonuza göre olacaktır. Ayrıca banyonuz küçükse banyonuzda ayna kapaklar kullanabilir veya banyonuza birden fazla ayna koyabilirsiniz. Ancak banyonuzda fazladan alan varsa banyonuza dekorasyon amaçlı bitkiler koyabilirsiniz. Banyo Dekorasyon Fikirleri arasında bulunması gereken bir diğer nokta ise kurutma makinesi ve çamaşır makinesidir. Kurutma ve çamaşır makineleri sadece bu bölüm için özel olarak tasarlanmıştır. Eğer yeriniz yoksa çamaşır ve kurutma makineleriniz için özel bir alan yaptırıp onları üst üste monteleyebilirsiniz. Bu sayede hem yerden tasarruf etmiş olacaksınız hem de kurutma ve çamaşır makinesinden fedakarlık etmemiş olacaksınız.