Günlük Kullanılabilecek Saç Modelleri

Günlük olarak kullanılabilecek saç modelleri özellikle çalışan bayanlar için hayati önem taşır. Öncelikle saç tipinizi bilmeniz bu konuda size önemli bir kaynak olacaktır. Kalın ve dalgalı olan saçlar her gün düzleştirme ya da şekillendirme ister. Şekillendirme ve düzleştirme işlemleri ise zamanla saçınızda yıpranmaya yol açar.

saç modelleri

saç modelleri

Pratik Saç Uygulamaları

Atkuyruğu: Atkuyruğunu ister saçınızın tepesinden, ister altında, isterde yanlardan olmak üzere çeşitli yapabilirsiniz. Buradaki öncelik saçların arkaya doğru düzgünce taranmasıdır. Kısa saçlarda tokalardan yardın alabilirsiniz. Saç renginizde alacağınız tokalar görünmez olup saçınızla uyumlu olur.

at kuyruğu saç modeli

at kuyruğu saç modeli

Topuz: Topuz beğenilen fakat cesaret edilmeyen pratik uygulama yöntemidir. Bu uygulamada lastik ve tokalardan yardım almanız gerekiyor. Düz ya da dağınık şekilde topladığınız saçlarınızı yanlarda, arka tepede ya da altta toplayabilirsiniz. Saçınızı atkuyruğu gibi toplayıp uygulama yapmak daha kolaydır.

topuz saç modeli

topuz saç modeli

Aksesuar Kullanımı: Saç modelinizi aksesuar kullanarak daha dikkat çekici ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Bu aksesuarlar kurdele, saç bandı, saç tokası, saç tarağı gibi araçları kullanabilirsiniz.