Her Yaşta Cildin Doğal Güzelliğini Korumak için Öneriler

Cildinize düzenli bakım yapmaz ve makyajınızı temizlemeden yatarsanız zamanla cildinizi yıpratır, kırışıklıklara da davetiye çıkarırsınız. Yanlış beslenme, şok diyetler, stres, cildin yanlış temizlenmesi cildin daha solgun görünmesine neden olur. Cildinize uygun doğru nemlendirici ürünleri kullanarak cildinizin canlanmasını sağlayabilirsiniz.

bakımlı cilt

bakımlı cilt

Cildinizin Doğal Güzelliği için Püf Noktaları

Cildinizin daha doğal görünmesi için mutlaka bol su için. Asitli içecek ve şarküteri ürünlerinden ise uzak durun. Cildinize haftada bir ev yapımı doğal maskeler uygulayın. Cildiniz kuru ise zeytinyağı ya da buğday yağını yapacağınız maskelerin içine katın. Cildiniz yağlı ise limon suyu katabilirsiniz.

Öğrendiğiniz her kremi cildinize uygulamayın. Cilt tipi farklı olduğu için ilk olarak cildinizi iyi tanıyın. Yanlış bakım uygularsanız cildiniz erken yaşta çöker. Alkol içeren ürünlerden kaçının. Tonik yerine gül suyu ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Peeling yapacaksanız mutlaka ayda bir uygulayın. Devamlı peeling yaparsanız cilt tabasını yorarsınız.

cilt güzelliği

cilt güzelliği

Cildinizi sabun ile yıkamayın. Sabun sebum dengesini etkiler ve cildi nemsiz bırakır. Sabun yerine alkol içermeyen yüz jelleri kullanabilirsiniz. Çok fazla sıcak su ile duş almayın. Yüzünüze gösterdiğiniz önemi boyun ve vücut kısmınıza da gösterin. Her banyo sonrası vücut nemlendiricileri ile tüm bedeninizi nemlendirin. Yüzünüzün genç ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız düzenli olarak yüz yogası da yapabilirsiniz. Yüz yogası ile yüz kaslarınızı harekete geçirirsiniz.