Bağışıklık Sistemini Nasıl Korumalıyız?

İnsan vücudu mikro ya da enfeksiyonlara karşı kendisini bağışıklık sistemi sayesinde korur. Bu nedenle pek tabi ki biz de bağışıklık sistemini korumalı ve güçlendirmeliyiz. Peki bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapmak gerekir? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için bağışıklık sistemi hakkında bazı net bilgileri sizlerle paylaşacağız.

bağışıklık

bağışıklık

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme Yolları

Her şeyden önce kışın hastalığa yakalanma olasılığı daha da arttığı için kesinlikle ve kesinlikle çok iyi beslenmek gerek. Özellikle de minarali ve vitamini bol olan gıdalardan bolca yemelisiniz. Ayrıca mutlaka yeterli oranda protein almak şart. Protein sayesinde bağışıklı sistemi güçlenir. Bu nedenle süt, et ve yumurtadan asla mahrum kalmayın. Ayrıca probiyotikler de bağışıklığı artırır. Bağırsak çalıştırma özelliğinin yanında yapılan çalışmalara göre kişiyi güçlendiriyor. Bu nedenle kefir ve yoğurt da yiyebilirsiniz.

bağışıklık kazanmak

bağışıklık kazanmak

Beslenme dışında yapılması gereken şeyler arasında stresten uzak durmak, bol yürüyüş yapmak, güneş ışığından yeterince yararlanmak ve alkol ve sigaradan mümkün olduğunca uzaklaşmak gerekir. Son olarak yeterli uyumanız şarttır.