İnternet Düğün Endüstrisini Nasıl Değiştirdi?

Günümüzde, insanların hayatları internetten önce (İÖ) ve internetten sonra (İS) olmak üzere ikiye ayrılıyor. İnternetin olmadığı bir dünyayı hayal bile edemeyen yeni jenerasyona kıyasla önceki dönemleri anımsayanlar, şimdi “internetsiz nasıl yaşıyormuşuz?” diye kendilerine sormadan edemiyor.

modern düğün

modern düğün

İnternet her yaşam alanında olduğu gibi, düğün endüstrisinde tamamen devrim yarattı. Bu günlerde, gelinler yerinden bile kalkmadan, düğünlerini planlayabilir, yüzük sipariş edebilir, gelinlik siparişi verebilir, davetiyeler gönderebilir, catering sağlayabilir ve hatta balayı tatili rezervasyonu yaptırabilir. Endişeli gelinler, ağır planlama organizasyonlarını mobil telefon uygulamaları ile değiştirdi ve çok daha pratik hareket ederek talihsiz gelinlik seçeneklerini önlemek için adım atabilir.

Modern Düğün Organizasyonları İçin Altın Çağ

Sayısız modern çiftler, çevrimiçi evlilik siteleri ile bambaşka ülkelerde bile olsalar tanışıp evlenebiliyorlar. NBC News, bazı gelinlerin, Google Glass kulaklık setlerini giydiklerini ya da düğün kameralarını dronlara bindirdiklerini bildiriyor. Popüler bir otel zinciri evlenecek çiftlere süper cazip fikirler ile geldiğinde, Twitter, Instagram ve Facebook sosyal ağlarından paylaşımlar çığ gibi büyüyor.

düğün hazırlığı

düğün hazırlığı

Düğün temalarını planlamaya gelince, çiftler kendilerini internetteki her yerden ve herhangi bir çevrimiçi düğün teknolojisine bağlamanın yanı sıra ilham alıyorlar. Yeni nesil gelin ve damatlar, maceralarını evliliklerine taşıdılar, bekârlığa veda, düğünler ve parti paylaşımları ile dışarı çıktılar.

İnternetin düğününüzde devrim yaratmasına izin vermeye hazırsanız, çevrimiçi düğün planlamasına bağlanmanıza yardımcı olacak her türlü mobil uygulama ve çevrimiçi araçlara siz de sahipsiniz…