Kablosuz Teknolojinin Printer Değişikliği

2000’li yılların ortalarına kadar yazıcılar, bilgisayar masanızın arkasındaki karmakarışık kablolara birincil katkıda bulunuyordu. Kalın, seri veya paralel kabloların ele alınması, dolapta sabırlı bir sıralama ve dikkat gerektiriyordu. Neyse ki, kablosuz baskı çoğunlukla serpantinli delirme dönemini sona erdirdi.

kablosuz printer

kablosuz printer

Kablosuz baskı teknolojisi, odanın diğer tarafında veya evin genelinde yazıcınıza belge gönderebilir. Kablo bağlantısına ihtiyacınız yoktur ve bazen bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duymazsınız – belgeleri tabletinizle veya akıllı telefonunuzdan gönderip aynı anda kahvenizi içmeniz mümkündür.

Kablolu Printer Kablosuz Kullanılır mı?

Eskiden, gün boyunca bir yazıcıya doğrudan bağlıydınız. Dizüstü bilgisayarlar daha yaygın hale geldiğinde bile, bir baskı görevini başlatmadan önce yine yazıcı masanıza geri dönüp bir kablo bağlamalısınız. Artık daha az kablo ile baskı yapmak için çok sayıda yol var ya da kablolara hiç gerek yok. Örneğin, her zaman yazıcınıza ve kablosuz yönlendiriciye bağlı bir bilgisayarınız varsa, yazıcıyı kablosuz ağınıza paylaşmanız yeterlidir. WiFi ağınız aracılığıyla bağlanan diğer bilgisayarlar yazıcı sürücülerini yükleyebilir ve yönlendirici aracılığıyla yazdırabilir.

kablosuz yazıcı

kablosuz yazıcı

Ayrıca yönlendiricinizde entegre bir USB bağlantı noktası varsa, yazıcınızı yönlendiriciye doğrudan bağlayabilirsiniz. Bu çoğu kez daha az ve daha kolay kurulum adımlarıyla yazıcınızı kablosuz hale getirmenin en kolay yoludur. Yönlendiriciler maliyetli olabilir, bu nedenle yazıcınızı kablosuz hale getirmek için bir yatırım yapmak mantıklı olmayabilir. Bu durumda, bağımsız bir yazıcı sunucusu isteyebilirsiniz. Özünde, bunlar yazıcıya doğrudan bağladığınız, kablosuz olarak veri gönderip almasına izin veren ucuz, küçük yönlendiricilerdir.

Tabii ki, bu aşamaların tümünü atlayabilir ve sadece entegre WiFi veya Bluetooth ile kullanabilen bir kablosuz yazıcı satın alabilirsiniz.