Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalçalar, kadınların vücutlarında en önemsedikleri bölgelerden biri. Ayrıca, bir kadının vücudundaki en dikkat çekici bölge. Özellikle, kalçalarını beğenmediği için giydiklerini kendisine yakıştıramayan bir çok kadın olduğu da düşünülürse, kalça estetiği ameliyatı yaptırmak, kadınlar arasında oldukça yaygın bir durum.

 

Kalça formunun ne şekilde güzel olduğuna dair kesin tanımlar olmasa da, kadınların genel tercihi yuvarlak, kalkık ve vücutla orantılı bir şekil oluyor ve bu isteklerle estetik cerrahına başvuruyorlar.

kalça estetiği

kalça estetiği

Kalça operasyonu ise, birçok şeyi kapsıyor. Bunlar; popo büyütme ya da küçültme, kaldırma, gerdirme, çeşitli estetik bozuklukların ve yara izlerinin giderilmesi ya da selülit ve çatlaklardan kaynaklanan deforme görüntülerdir.

 

Kalça Estetiği Uygulama Çeşitleri:

 

Genel olarak kalça estetiğinde yapılan işlem, yağlı bölgeden liposakşın yöntemi ile yağ çekilip zayıf bölgeye uygulanmasıyla gerçekleşiyor. Fakat kalça estetiğinin de birçok çeşidi var. Bunlar:

egzersiz

egzersiz

 

Liposhaping: Bel, basen, poponun alt ve dış tarafından fazla olan yağlar ince kanüller kullanılarak alınır. Bu yağ, belli işlemlerden geçirilerek poponun üst kısmına verilir. Poponun alt tarafındaki yağlar gittiği için, hafifleme olur ve popo yükselir ve yuvarlaklaşır.

 

Popo protezleri: Yeterince yağ bulunmayan basık görünümlü popolarda popo protezleri kullanılır.

hareket yapmak

hareket yapmak

 

Popo germe: Yağ oranı fazla olan kişiler, çok fazla kilo verdiğinde kalça bölgesinde sarkmalar gerçekleşir. Bu işlem sayesinde sarkmış olan kalçalar gerdirilir.

 

Dolgu uygulaması: Poposu basık olan ama protez uygulaması istemeyen kişilere, hyalüronik asit dolgusu uygulanır.