Kırmızı ile Hazırlanan Ev Dekorasyonu

Ev dekorasyon uygulamalarında tek renk hâkimiyetine sahip olup yan renk seçimleri ile de hareket kazandırılan çalışmalara yer açılır. Bu çalışmalar arasında yer alan kırmızı temel renk seçimleri ile hazırlanan dekorasyon stili ise özellikle kırmızı renk tutkunlara için ideal olan seçimlerdir.

Şık olan tasarımların yanı sıra sportif görselliğin hâkim olduğu model seçimleri de yer alıyor. Kırmızı koltukların yer aldığı tasarımlar minderlerde ve halı da farklı renk seçimi ile tamamlanabiliyor. Aynı zamanda temelde kum beji gibi renk tercihlerine yer açarak tüm aksesuarlarda, halıda kırmızı tonuna da yer verebilirsiniz.

Kırmızı ile hazırlanmakta olan tasarım dekorasyon stilleri mutfak dekorasyonu içinde tercih edilebiliyor. Mutfak dolaplarının kırmızı renk seçimi ile hazırlandığı bu tasarımlarda mutfak tezgâhı gri ya da beyaz tercih edilebiliyor.

Kırmızı ile Hangi Renkler Kullanılabilir?

Kırmızı renk seçimi ile beraber kullanılacak olan renk seçimleri sınırlıdır. Oldukça net ve dikkat çeken yoğun ton olması sebebi ile yanına aynı ağırlıkta bir renk tonu koymak göz yoran etki yaratacaktır. Bu sebep ile daha sakin ve yumuşak renklere yer açılması önerilir. Gri, kum beji, sütlü kahve, açık gri gibi tonlar kırmızı ile daha uyumlu olacaktır. Kırmızı ile tercih edilen zıt ton olan siyah ve beyaz renkler ise keskin dekorasyon uygulaması tercih edenler için önerilebilir.