Klasik Gübre Çeşitleri ve Fiyatları

Her canlı gibi bitkilerin de büyüyüp, gelişebilmesi için ihtiyaçları vardır. Klasik gübre çeşitleri de bitkilerin gelişebilmesi için ihtiyaç duydukları ortamın oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Bitkilerin büyüme ve gelişme aşamasında gerek topraktaki gerek atmosferdeki bazı maddeleri alma zorunluluğu vardır. Edafik’in size sunduğu klasik gübreler tarlalarda, bahçe bitkilerinde ciddi anlamda işinize yaratmaktadır. Klasik gübreler ürünlerinizin ihtiyaç duyduğu bitki besinlerini toprağa vermektedir. Bu sayede yüksek verim elde ederek, daha kaliteli ürün hasatları elde etmenize imkan sağlamaktadır. Edafik’te bulacağınız tüm klasik gübre çeşitleri bitkilerde ve meyvelerde ihtiyaç duyduğunuz şekilde geliştirilmiştir. Üstelik zamanla çeşitlendirilerek birçok ihtiyaca cevap vermeye başlamıştır.

Klasik Gübre Çeşitleri Nelerdir?

Tarla, bahçe gibi işlerle uğraşan kişilerin en çok araştırdığı konulardan bir tanesidir “Klasik gübre çeşitleri nedir?” sorusu. Tabi ki farklı ihtiyaçlara yönelik ve farklı besinler içeren birçok klasik gübre çeşitleri bulunmaktadır. Peki nedir bu klasik gübre çeşitleri?

Edafik’te İgsaş Gübre, Yara Gübre, Vitamin Gübre gibi birçok klasik gübre seçeneği bulabilirsiniz.

Kalsiyum Amonyum Nitrat Can Gübresi

Can gübresi, çeltik haricindeki bitkilerin gübrelenmesi için en fazla kullanılan üst gübre çeşitlerinden biridir. İçeriğinde %26 azot bulunmaktadır. Detaylandırılacak olursa yarısının amonyum yarısının nitrat azotu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bitkilerin gelişme döneminde, bitkilerin kökleri tarafından nitrat azotu hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Gerek ülkemizde gerek dünyada birçok ülkede en çok tercih edilen azotlu gübrelerden biri Kalsiyum Amonyum Nitrat gübresidir.

DAP (Diamonyum Fosfat)

Diamonyum Fosfat iki besinli bir gübredir. Yapısında azot ve fosfor bulunmaktadır. Bu gübre, genellikle bitkilerin gelişme dönemlerinde etkilidir. İçeriğindeki azot miktarı sayesinde toprakaltı gübresi olarak kullanıldığı için bitkinin bütün ihtiyaçlarını karşılayamayabilmektedir. Bu yüzden Diamonyum Fosfat kullanılacağı zaman, söz konusu bitkinin farklı bir azotlu gübreyle de desteklenmesi önerilmektedir. Bu gübrede, toprak sulandığında ya da bölgede aşırı yağış olduğunda azot kaybı olmamaktadır.

Kompoze Gübre

Kompoze gübresi, genellikle yaprağı tüketilen çay bitkisi için kullanılmaktadır. Çayın topraktan kaldırmış olduğu azot, fosfor ve potasyum ihtiyacını karşılamak için üretilmiştir. Kompoze gübresi tercihe göre hem elle hem gübreleme ekipmanları ile birlikte toprağa uygulanabilir.

Amonyum Sülfat

Amonyum Sülfat gübresinde amonyum, azot, sülfat ve kükürt bulunmaktadır. Yapısı itibariyle tıpkı şekere benzemektedir. Bu yüzden birçok çiftçi tarafından “şeker gübre” olarak da adlandırılmaktadır. Genellikle ekimden önce kullanılan bir gübre çeşididir. Bitkilerin fosfor alınımını da arttırmaktadır.

Taban Gübresi

Taban gübresi özellikle fakir topraklar için iyi bir seçenektir. Kullanılacak olan yerde bitkilerin kök derinliğini dikkate alarak taban gübresini kullanmak gerekir. Gerek yazın gerek kışın tüm sebzelerde toprak altı gübresi kullanılmaktadır. Bitkilerin ya da sebzelerin tohum ekim zamanlarında, fide dikim öncesinde de kullanılmaktadır.

Klasik Gübreler Nasıl Kullanılır?

Klasik gübrelerin uygulanması hem ürüne göre hem toprağın türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden klasik gübre kullanılacağı zaman mutlaka deneyimli olmak ya da konuyla ilgili bir uzmana danışmak gerekmektedir. Üründen ve topraktan en iyi verimin alınması için gübrenin nasıl uygulanacağı konusu oldukça önemlidir.

Klasik Gübre Nereden Satın Alınır?

Klasik gübre siparişi için edafik.com’dan 7/24 alışveriş yapabilirsiniz. Klasik gübre kategorisinden ulaşabileceğiniz ürünlerden hangisine ihtiyacınız olduğunu belirleyerek, ürünlerin açıklamasını inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz tüm klasik gübrelerin ürün açıklamaları sizi doğru bir şekilde yönlendirmek üzere hazırlanmıştır.

Edafik, her zaman en doğru ürüne en kolay şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır. Hem klasik gübre hem diğer alışverişlerinizde her zaman siz, müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutarak size ürün sunmaktayız.

Klasik gübre siparişi vermek istiyorsanız Edafik, birçok gübre seçeneğini bir arada bulabileceğiniz bir platformdur. Satın almak istediğiniz ürünler için alışverişinizi yaparken size güvenli bir alt yapı sunmaktadır.

Edafik’ten aldığınız tüm klasik gübreler Türkiye’nin dört bir yanına kargoyla dilediğiniz adrese gönderilmektedir. Bu yüzden her nerede olursanız olsun siparişinizi gönül rahatlığıyla oluşturabilirsiniz.

Klasik gübre ihtiyacınız varsa ve aklınıza takılan noktalar varsa bizimle iletişime geçmeniz halinde size her zaman memnuniyetle yardımcı olunmaktadır. Bizimle iletişime geçebilmek için de size birçok seçenek sunmaktayız. Dilerseniz müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilir, dilerseniz sosyal medya hesaplarımız üzerinden de bizimle iletişime geçerek destek alabilirsiniz. İletişim bilgilerimize web sitemiz üzerinden yani edafik.com’dan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Zengin ürün seçeneğiyle, birçok klasik gübre çeşidini bir arada bulabileceğiniz Edafik’ten kaliteli hizmet almak için kategorilerimizi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Alışverişinizi hem hızlı hem de güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Klasik Gübre Fiyatları Nedir?

Edafik.com’da tüm klasik gübre fiyatlarını bulabilirsiniz. Klasik gübre fiyatları gübrenin türüne göre veya kilosuna göre farklılık gösterebilmektedir. Sitemizde her zaman güncel fiyat bilgisi size sunulmaktadır. Ürünlerimize kolaylıkla sahip olabilmeniz için size sunmuş olduğumuz cazip ödeme yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Edafik.com’da Klasik Gübreler kategorisi altındaki gübre çeşitlerimizi inceleyerek, bilgi sahibi olabilir, dilediğiniz ürünü sadece birkaç adımda satın alabilirsiniz.