Saç Köklerinin Güçlenmesi için Neler Yapılabilir?

Saç dökülmelerinin temelinde saç köklerindeki gücün azalması yer alır. Saç köklerinin güçsüzleşmesi sonrasından karşımıza çıkan dökülmeler kimi zaman az olurken kimi zamana artarak oldukça kötü görünüme de sebep olabiliyor. Elbette saç dökülme sebeplerinin tamamı bu neden ile gerçekleşmez. Bunun yanı sıra stres, genetik faktörler ya da sağlıksız beslenme ve yaşam tarzı da saç dökülmelerine sebep olan durumlar arasına yer alıyor.

saç uzaması

Saç köklerinin güçlenmesi ise yaşanan bu durumlara karşı saçın daha fazla direnç göstermesini sağlar. Bu ise genetik faktörlerde de yaşanacak olan dökülmenin daha geç gerçekleşmesine etki eder.

Saç köklerinin güçlenmesi için beden sağlığına dikkat etmenin yanı sıra saçlar köklerine de yapılacak olan bazı bakım uygulamalarına yer açılması gerekir.

Sağlıklı Beslenme ve Yaşam

Saç bakımı sadece dışardan yapılmaz. Saçların bakımlı olması ve saç köklerinin güçlü olması için uygulanabilecek olan bazı durumlar vardır. Saçlarınızda görülen donuklaşma ve dökülmeler sonrasında hekiminiz ile görüşerek tahlillerinizi yaptırabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir rahatsızlığınızın olup olmadığını ya da vücudunuzda eksik olan vitaminleri de öğrenerek buna göre önlemleri de almanız mümkün.

Saç Bakımı

Saç bakım uygulamalarında haftalık olarak gerçekleştireceğiniz saç dip maskeleri yer alıyor. Bu maskeleri hazır olarak satın alabileceğiniz gibi doğal kürler ile de bu maskeleri evinizde kendiniz kolaylıkla hazırlayarak saçınıza uygulayabilirsiniz.