Kokteyle Giderken Ne Giyilir?

Özel davetlere giderken herkes özenli ve şık görünmek ister. Modaya uygun, vücut tipine göre seçilmiş olan kıyafetlerin aynı zamanda bu ortama göre de uygun olması gerekir. Bazen kadınların kendisini güzel hissetme ve ön planda yer alma duygusu kokteyl için elbise seçerken de abartılı tercihler yapmasına neden olabilir. Her ne kadar ne kokteyli olduğuna göre değişiklik gösterse de, kokteyl elbisesi seçerken sade modellerden yana seçim yapmak gerekir.

elbise seçimi

elbise seçimi

 Nelere Dikkat Etmeli?

Kokteyl elbisesi seçerken sade ve gösterişten tamamen uzak modellerden yana seçim yapılmalıdır. Eğer bir film galası için düzenlenmiş bir kokteyl ise, burada film oyuncuları ya da yönetmen kadrosu abartılı modelleri tercih edebilir. Eğer böyle bir konum söz konusu değilse, dikkat çekmek için giyilen gösterişli elbiseler komik duruma düşülmesine neden olacaktır.

Kokteyllerde öncelik insanların birbiriyle tanışması, sohbet etmesi ve iyi bir katılım gösterilmesidir. Bu sebeple elbiselerin değil, kişiliklerin önceliği söz konusu olacaktır.Kısa, modern görünen, sade şıklığı bulunan elbiseler kokteyl için uygun olacaktır. Pahalı takılar kullanmak yerine küçük ve zarif takıları tercih etmek gerekir. Renklerde de soft seçenekleri değerlendirmek daha doğru bir seçim olacaktır.

sade elbise seçimi

sade elbise seçimi

Ayakkabı seçiminde de topuk boyuna dikkat etmek gerekir. Kokteyle giderken daha çok kısa ve orta boy topuklu ayakkabılar kullanılmalıdır. Bu ortama uygun olacağı gibi kokteyl sonrasında başka bir yere gidilecekse de rahat etmenize olanak sağlayacaktır.