Kombin Tamamlayanlar

Hanımlar güzel görünmek adına birçok detay için çaba sarf ederler. Özellikle giydikleri kıyafetin modaya uygunluğuna ve üzerine yakışmasına dikkat eden bayanlar, kombinlerini tamamlamak için farklı yollar tercih ederler. Bu yollardan bir tanesi de aksesuar kullanımıdır.

aksesuarlar

aksesuarlar

Özellikle çantalar, takılar veya ayakkabılar, hem kıyafet kombinlerini tamamlamak için hem de hoş bir görüntü yaratmak için kolaylıkla kullanılabilir. Aksesuar seçimleri kadınlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok farklı aksesuar modası oluşmuş ve hanımların bilgilendirilmesi için çeşitli yöntemler bildirilmiştir.

çanta

çanta

Aksesuarda Pratik Bilgiler

Aksesuarlar, kıyafetlerin tamamlanması ve güzel görünmesi için en önemli faktördür. Ancak doğru şekilde kullanılması gerekir. Bu nedenle bazı pratik bilgilerin hafızalarda yer edinmesi şarttır. Öncelikle yüz hatları küçük olanların büyü küpeler takması, hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Bu nedenle bu tür bir kullanımdan kaçınmak gerekir. Bunun yanında saçını toplayan bayanların da büyük ve sarkan küpeler tercih etmeleri hoş olmaz.

yüzük

yüzük

Takıların birbiriyle uyumlu olması gerekir ve aynı zaman abartılı parçaların bir arada kullanılmaması gerekir. Bilekliklerin veya bileziğin abartılı olduğu durumlarda küpe veya kolyenin küçük olması, asil ve şık bir görünüm sağlar. Takıların dışında çanta ve ayakkabının da kıyafet için oldukça önemli olduğu bilinir. Ancak şık kıyafetlerle sade aksesuarlar, sade kıyafetlerle ise abartılı aksesuarlar kullanılabilir. Hanımların şıklık yarışında bu tür faktörlere dikkat etmesi gerekir.