Makyajınızı Yaparken Hata Yapmamaya Özen Gösterin

Hanımların güzelliklerini ortaya çıkaran makyaj, çok ince ve dikkatli bir çalışma istiyor. Özellikle cilt kusurlarınızı kapatma aşamasında kullandığınız fondöten ve pudraların cilt renginizle aynı renk olmasına özen göstermelisiniz. Yanlış seçim yapılmış olan bu tarz kapatıcılar boyun ve kulak bölgesinde bariz açığa çıkarak turuncumsu ve koyu renklerin görünmesine neden oluyor. Uzmanlar için bir makyaj kusuru sayılan bu uygulamadan uzak kalmak için mutlaka kapatıcı alırken cildinizle uyumlu tonları tercih etmeniz önerilir.

makyaj modası

makyaj modası

Hata Yapmamak İçin Doğru Seçimler Yapın

Bu yıl yüzünüze tonlarca makyaj yapılmış havasını bir köşeye bırakarak makyaj modası ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Daha hafif makyajla hem hoş hem de doğal görünmek için öncelikle makyajınızı yapmadan önce cildinizi bol su ve sabunla yıkayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin ve kremi teninizin emmesini bekleyin. Bir müddet sonra makyaj bazını cildinize eşit olarak uygulayın.

makyaj modası

makyaj modası

En önemli aşama olan fondöten aşamasında mutlaka göz çevreniz ve göz kapaklarınıza uygulamamaya özen gösterin. Kapatıcınızın yağ oranı cildinizde yağlanma yapabilir. Tüm yüzünüze eşit olarak uyguladığınız fondöteni süngerle ya da elinizle yayın ve pudrayı sürerek değil tampon yaparcasına nazik hareketlerle cildinize vurarak yayın.