Maskelerle Cildi Parlak Gösterin

Sağlıklı ve güzel bir cilt için düzenli maske gerekir. Evde hazırlayacağınız maskelerle cildinizi her zaman sağlıklı ve genç göstermeniz mümkün. Cildi parlak gösteren maskeler, cildi ölü deriden temizler ve daha ışıltılı durmasını sağlar. Meyvelerin nemlendirici etkisinden faydalanın. Peeling etkisiyle cildi toksinlerinden arındırır.

cilt maskesi

cilt maskesi

Cildi Meyve Maskeleriyle Canlı Gösterin

Avokado, A, D ve E vitamini yönünden zengindir. Güneş lekelerine ve yaşlılık lekelerini geçirici etkisi bulunur. Yumuşamış avokadonun içine 1 çay kaşığı bal ve deniz tuzu atın. Bu karışımı cildinize sürün. Maske peeling özelliği de sağlar. Düzenli olarak haftada bir uygulayın.

güzellik maskesi

güzellik maskesi

3 çorba kaşığı kayısı püresi ve 3 çorba kaşığı papaya içine 1 çorba kaşığı yulaf unu ekleyin. Yüze macun gibi sürün. 20 dakika cildinizde bekletin. Ilık su ile cildinizi macundan arındırın. Haftada bir yapmanız önerilir. Yüzünüzde akneler varsa limon suyu içine 2 aspirin katın. Sivilce ve akne üzerine uygulayın. Yarım saat bekletmeniz yeterli. Düzenli olarak yaptığınız zaman sivilceleri kurutur.